درمان زگیل تناسلی با واجبی

درمان زگیل تناسلی با واجبی

فهرست مطالب

زگیل تناسلی یک بیماری است که به دلیل سرایت ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌گردد. این ویروس هم  در آقایان و هم در خانم ‌ها دیده می‌شود، اما عوارض آن در خانم ‌ها نسبت به آقایان بسیار بیشتر است. معمولاً افراد، زمانی که به این مشکل مبتلا می‌گردند، دچار ترس و استرس خواهند شد. اما بهتر است بدانید که زگیل‌ های تناسلی قابل درمان هستند و شما می‌توانید با کمک روش‌ های صحیح به درمان این مشکل بپردازید.

البته بسیاری از افراد هستند که به اشتباه از روش‌های خانگی مانند پودر واجبی یا موبر برای درمان استفاده می‌کنند که این روش ‌ها به هیچ عنوان علمی نیستند و تأثیری بر روی درمان زگیل تناسلی نخواهند داشت. در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد درمان زگیل تناسلی با واجبی و همچنین بهترین راه درمان زگیل تناسلی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید. 

عفونت در دختران

زگیل تناسلی چیست؟ 

‏اگر بخواهیم یک تعریف ساده از زگیل تناسلی داشته باشیم، می‌توان گفت گوشت‌ های اضافی نرمی هستند که معمولاً در ناحیه تناسلی خانم‌ها و آقایان ایجاد می‌گردند و به طور کلی نوعی عفونت مقاربتی به شمار می ‌روند، که به دلیل نوعی از ویروس‌های پاپیلومای انسانی ایجاد خواهند شد. این زگیل ‌ها معمولاً برای فرد ناراحتی، درد یا خارش به همراه خواهند داشت. البته افرادی که به طور کلی از نظر جنسی فعال هستند، آسیب‌پذیری بیشتری در برابر این ویروس دارند‌‌.

بهتر است بدانید زمانی که زگیل تناسلی در افراد ایجاد می ‌شود، نیازمند توجه خواهد بود، این موضوع به خصوص در خانم ‌ها اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر درمان نگردد، باعث ایجاد سرطان دهانه رحم یا گردن رحم خواهد شد. البته برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با روش‌های علمی تحت درمان قرار بگیرید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان استفاده از روش ‌هایی مانند استفاده از پودر موبر یا واجبی درست نیست و این روش‌ها به درمان کمک نمی‌کند. 

واجبی چیست؟ 

برای این که بدانید واجبی چیست، باید ابتدا با ویژگی ‌های ظاهری آن آشنا شوید. در واقع واجبی نوعی پودر سفید رنگ است که به طور معمول برای از بین بردن موهای زائد بدن، مانند موهایی که اطراف دستگاه تناسلی و همینطور زیر بغل وجود دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تولید این محصول از دو روش مصنوعی و طبیعی استفاده می‌کنند و سه عنصر گوگرد، آرسنیک و فسفر از ترکیبات اصلی آن هستند. این محصول به دلیل این که دارای سه ترکیب بسیار مهم از عناصر است، علاوه بر آن که باعث حذف موهای زائد می‌گردد، خواص فوق العاده دیگری نیز خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید واجبی‌ های مصنوعی به دلیل این که در آن‌ها آرسنیک حذف گردیده و به جای آن مواد شیمیایی دیگری اضافه شده است، می‌توانند برای بدن عوارضی داشته باشند؛ اما متاسفانه این محصول نمی‌تواند بر روی درمان زگیل تناسلی تاثیر داشته باشد. پس بهتر است برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی، حتما به پزشک مراجعه کنید و از انجام درمان ‌های خانگی مانند استفاده از موبر یا واجبی بپرهیزید. 

آیا می‌توان زگیل تناسلی را با پودر واجبی یا موبر درمان کرد؟

 در رابطه با درمان زگیل تناسلی با واجبی، همانطور که گفته شد واجبی یا نوره نوعی پودر موبر هست که برای حذف موهای زائد استفاده می ‌شود و خواص درمانی زیادی دارد، اما نمی‌توان گفت بهترین درمان زگیل تناسلی است و چنین چیزی اصلا وجود ندارد. زیرا زگیل نوعی عفونت ویروسی است که به شکل دانه ‌های غیر سرطانی در ناحیه تناسلی خانم‌ ها و آقایان ایجاد می‌گردد و با چنین روش‌ هایی قابل درمان نیست.

همچنین درمان این مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید وقت خود را صرف روش‌ های اشتباه مانند استفاده از واجبی کنید. زیرا اگر زگیل تناسلی تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند عوارض خطرناکی مانند سرطان رحم را برای شما به همراه داشته باشد. 

بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟ 

امروزه روش‌های متفاوتی برای درمان زگیل وجود دارد. لیزر CO2 را می‌توان بهترین درمان زگیل تناسلی دانست. زیرا در این روش پزشک از پرتو های بسیار قوی استفاده خواهد کرد. در واقع دی اکسید کربن باعث تخریب و آسیب دیدن پوست شده، بنابراین زگیل تناسلی از بین می ‌رود و درمان خواهد شد. بهتر است بدانید که لیزر درمانی بدون هیچ درد و خونریزی انجام می‌گردد و در واقع این روش از جمله روش ‌های سر پایی است که با کمک بی ‌حس ‌کننده‌ های موضعی انجام می‌گردد و نیازی به بیهوشی ندارد.

همچنین امروزه لیزر CO2 را برای درمان زگیل‌ های سخت استفاده می‌کنند و فرد می‌تواند در پایان جلسه تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند. بنابراین بهتر است به جای انجام روش ‌های خانگی مانند استفاده از واجبی یا پودر موبر، از روش‌ های پیشرفته و مطمئن برای درمان استفاده کنید.

آیا درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 عوارض دارد؟

شاید تصور می‌کنند استفاده از روش ‌های خانگی مانند واجبی برای درمان زگیل تناسلی به دلیل طبیعی بودن آن، عوارض کمتری دارند. اما بهتر است بدانید که این روش به هیچ عنوان اثبات‌شده نیست و نمی‌ت واند باعث درمان مشکل گردد. اما روش ‌هایی مانند استفاده از لیزر CO2 که به عنوان بهترین درمان زگیل تناسلی شناخته می‌شوند، تاثیر قابل‌توجهی در درمان ‌های بدون بازگشت دارند و کاملاً ایمن هستند.

پس جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. البته پس از انجام لیزر درمانی ممکن است فرد احساس درد یا سوزش داشته باشد که کاملاً طبیعی است و خیلی زود برطرف خواهد شد. 

درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 چه مزایایی دارد؟ 

همانطور که گفته شد بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 است. این روش را به دلیل فواید و مزایای که دارد، به عنوان بهترین راه درمان انتخاب کرده‌اند. از مهم ترین مزایای لیزر CO2 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • یکی از مهم‌ ترین مزایای آن تعداد جلسات درمانی است که معمولا زگیل ‌های کوچک در یک جلسه درمان می‌گردند. اما اگر تعداد آن‌ها زیاد باشد، ممکن است درمان در دو یا سه جلسه انجام گردد.
 • همچنین استفاده از این روش باعث ریشه کن شدن زگیل تناسلی می‌گردد و امکان عود مجدد آن وجود نخواهد داشت.
 • بهتر است بدانید که لیزر CO2 به راحتی به لایه های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث حذف ویروس پاپیلومای انسانی می‌گردد. بنابراین برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مناسب است.
 • از دیگر مزایا آن می‌توان به دوره نقاهت کوتاه ‌مدت، نسبت به روش ‌های دیگر مانند جراحی اشاره کرد. یعنی پس از انجام لیزر درمانی نیاز به استراحت کردن وجود نخواهد داشت و فرد می‌تواند به فعالیت‌ های روزانه خود بازگردد.

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 5 تا 7 روز آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  من حدود دو سه هفتس چندتا دونه دوره آلت تناسلی در اومده تو اینترنت زدم شبیه زگیل تناسلی ولی هیچ درد یا خارشی نداره میخواستم بدونم واقعا زگیله یا چیزه دیگس برا درمانش باید چکار کنم
  ممنون میشم راهنماییم کنید.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۰ اردیبهشت ۱( 3 هفته پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی چنانچه زگیل تناسلی مطرح باشد معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است

   واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه

   مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر Zz دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  زگیل سطحی روی پوست صورت رو چطوری میشه درمان کرد؟
  همه روش های درمان زگیل امتحان شده اما جواب نمیده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است 

   سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن

   ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد

   بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است 

   موفق

 • تصویر کاربر ارسلان دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام و خسته نباشید
  جناب اقای دکتر بزرگوار بنده به مدت ۱ ماه هست که به زگیل تناسلی مبتلا شده ام و بسیار از این قضیه ناراحت هستم میخواستم بنده رو راهنمایی کنین که چگونه میتوانم این ویروس رو برای همیشه بصورت ریشه ای و قطعی از بدن درمان کنم
  و ایا این امکان وجود دارد که بعد از پاکسازی و انجام ازمایش منفی این ویروس مجددا در بدن فعال بشه ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ اردیبهشت ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر علی جمعه ۱۹ فروردین ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام وقت بخیر مدتیه زگیل تناسلی دارم راهنمایی بفرمایین چطوری خشک کنمشون چه مصرف کنم سپاس از شما
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۱۹ فروردین ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر امید سه شنبه ۲ فروردین ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام دکتر خسته نباشید میخواستم بدونم که درمان از طریق محلول پودوفیلین باعثه کاهشه احتماله برگشتن زگیل تناسلی میشود؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲ فروردین ۱( 2 ماه پیش)

   سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

 • تصویر کاربر حمید یکشنبه ۱۵ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  درود بر شما دکتر محترم من فک میکنم زیگیل تناسلی گرفتم میشه بفرمایید هزینه لیزر چقدر هستش ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۵ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی ولی هزینه ها قابل پیش بینی نیست موفق

 • تصویر کاربر ارسلان شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام من روی آلتم زگیل زده بود ی مرتبه لیزر کردم ولی بعد از چند روز باز عود کرد و تعدادشم بیشتر شد
  میخوام بدونم الان باید چیکار کنم؟؟؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی چنانچه زگیل تناسلی مطرح باشد معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی

   موفق

 • تصویر کاربر حسن شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  آقای دکتر سلام من یه چهار تا زگیل دارم روی سطح بیضه باید چیکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در صورتیکه زگیل تناسلی مطرح باشد معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر ف.خ شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  باسلام اقای دکتر یه سوالی داشتم.من یه دونه مثل خال گوشتی کوچیک بیرون اندام تناسلی دارم .خواستم ببینم که زگیل تناسلی هست یا خیر.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۱۴ اسفند ۰( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد

   موفق

 • تصویر کاربر س پنجشنبه ۵ اسفند ۰( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام دکتر

  اینا چیه ؟؟

  خدایی نکرده زگیل یا بیماری دیگه ای هستش؟؟
  1. تصویر کاربر س چهارشنبه ۲۷ بهمن ۰( 3 ماه پیش)
   ؟؟
  2. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۵ اسفند ۰( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   احتمال زگیل تناسلی ناچیز است

   ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

  3. نمایش سایر 1 پاسخ
درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

پرسش از دکتر