درمان زگیل تناسلی با واجبی

درمان زگیل تناسلی با واجبی

فهرست مطالب

زگیل تناسلی یک بیماری است که به دلیل سرایت ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌گردد. این ویروس هم  در آقایان و هم در خانم ‌ها دیده می‌شود، اما عوارض آن در خانم ‌ها نسبت به آقایان بسیار بیشتر است. معمولاً افراد، زمانی که به این مشکل مبتلا می‌گردند، دچار ترس و استرس خواهند شد. اما بهتر است بدانید که زگیل‌ های تناسلی قابل درمان هستند و شما می‌توانید با کمک روش‌ های صحیح به درمان این مشکل بپردازید.

البته بسیاری از افراد هستند که به اشتباه از روش‌های خانگی مانند پودر واجبی یا موبر برای درمان استفاده می‌کنند که این روش ‌ها به هیچ عنوان علمی نیستند و تأثیری بر روی درمان زگیل تناسلی نخواهند داشت. در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد درمان زگیل تناسلی با واجبی و همچنین بهترین راه درمان زگیل تناسلی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید. 

عفونت در دختران

زگیل تناسلی چیست؟ 

‏اگر بخواهیم یک تعریف ساده از زگیل تناسلی داشته باشیم، می‌توان گفت گوشت‌ های اضافی نرمی هستند که معمولاً در ناحیه تناسلی خانم‌ها و آقایان ایجاد می‌گردند و به طور کلی نوعی عفونت مقاربتی به شمار می ‌روند، که به دلیل نوعی از ویروس‌های پاپیلومای انسانی ایجاد خواهند شد. این زگیل ‌ها معمولاً برای فرد ناراحتی، درد یا خارش به همراه خواهند داشت. البته افرادی که به طور کلی از نظر جنسی فعال هستند، آسیب‌پذیری بیشتری در برابر این ویروس دارند‌‌.

بهتر است بدانید زمانی که زگیل تناسلی در افراد ایجاد می ‌شود، نیازمند توجه خواهد بود، این موضوع به خصوص در خانم ‌ها اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر درمان نگردد، باعث ایجاد سرطان دهانه رحم یا گردن رحم خواهد شد. البته برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با روش‌های علمی تحت درمان قرار بگیرید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان استفاده از روش ‌هایی مانند استفاده از پودر موبر یا واجبی درست نیست و این روش‌ها به درمان کمک نمی‌کند. 

واجبی چیست؟ 

برای این که بدانید واجبی چیست، باید ابتدا با ویژگی ‌های ظاهری آن آشنا شوید. در واقع واجبی نوعی پودر سفید رنگ است که به طور معمول برای از بین بردن موهای زائد بدن، مانند موهایی که اطراف دستگاه تناسلی و همینطور زیر بغل وجود دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای تولید این محصول از دو روش مصنوعی و طبیعی استفاده می‌کنند و سه عنصر گوگرد، آرسنیک و فسفر از ترکیبات اصلی آن هستند. این محصول به دلیل این که دارای سه ترکیب بسیار مهم از عناصر است، علاوه بر آن که باعث حذف موهای زائد می‌گردد، خواص فوق العاده دیگری نیز خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید واجبی‌ های مصنوعی به دلیل این که در آن‌ها آرسنیک حذف گردیده و به جای آن مواد شیمیایی دیگری اضافه شده است، می‌توانند برای بدن عوارضی داشته باشند؛ اما متاسفانه این محصول نمی‌تواند بر روی درمان زگیل تناسلی تاثیر داشته باشد. پس بهتر است برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی، حتما به پزشک مراجعه کنید و از انجام درمان ‌های خانگی مانند استفاده از موبر یا واجبی بپرهیزید. 

آیا می‌توان زگیل تناسلی را با پودر واجبی یا موبر درمان کرد؟

 در رابطه با درمان زگیل تناسلی با واجبی، همانطور که گفته شد واجبی یا نوره نوعی پودر موبر هست که برای حذف موهای زائد استفاده می ‌شود و خواص درمانی زیادی دارد، اما نمی‌توان گفت بهترین درمان زگیل تناسلی است و چنین چیزی اصلا وجود ندارد. زیرا زگیل نوعی عفونت ویروسی است که به شکل دانه ‌های غیر سرطانی در ناحیه تناسلی خانم‌ ها و آقایان ایجاد می‌گردد و با چنین روش‌ هایی قابل درمان نیست.

همچنین درمان این مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید وقت خود را صرف روش‌ های اشتباه مانند استفاده از واجبی کنید. زیرا اگر زگیل تناسلی تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند عوارض خطرناکی مانند سرطان رحم را برای شما به همراه داشته باشد. 

بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟ 

امروزه روش‌های متفاوتی برای درمان زگیل وجود دارد. لیزر CO2 را می‌توان بهترین درمان زگیل تناسلی دانست. زیرا در این روش پزشک از پرتو های بسیار قوی استفاده خواهد کرد. در واقع دی اکسید کربن باعث تخریب و آسیب دیدن پوست شده، بنابراین زگیل تناسلی از بین می ‌رود و درمان خواهد شد. بهتر است بدانید که لیزر درمانی بدون هیچ درد و خونریزی انجام می‌گردد و در واقع این روش از جمله روش ‌های سر پایی است که با کمک بی ‌حس ‌کننده‌ های موضعی انجام می‌گردد و نیازی به بیهوشی ندارد.

همچنین امروزه لیزر CO2 را برای درمان زگیل‌ های سخت استفاده می‌کنند و فرد می‌تواند در پایان جلسه تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند. بنابراین بهتر است به جای انجام روش ‌های خانگی مانند استفاده از واجبی یا پودر موبر، از روش‌ های پیشرفته و مطمئن برای درمان استفاده کنید.

آیا درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 عوارض دارد؟

شاید تصور می‌کنند استفاده از روش ‌های خانگی مانند واجبی برای درمان زگیل تناسلی به دلیل طبیعی بودن آن، عوارض کمتری دارند. اما بهتر است بدانید که این روش به هیچ عنوان اثبات‌شده نیست و نمی‌ت واند باعث درمان مشکل گردد. اما روش ‌هایی مانند استفاده از لیزر CO2 که به عنوان بهترین درمان زگیل تناسلی شناخته می‌شوند، تاثیر قابل‌توجهی در درمان ‌های بدون بازگشت دارند و کاملاً ایمن هستند.

پس جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. البته پس از انجام لیزر درمانی ممکن است فرد احساس درد یا سوزش داشته باشد که کاملاً طبیعی است و خیلی زود برطرف خواهد شد. 

درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 چه مزایایی دارد؟ 

همانطور که گفته شد بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 است. این روش را به دلیل فواید و مزایای که دارد، به عنوان بهترین راه درمان انتخاب کرده‌اند. از مهم ترین مزایای لیزر CO2 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • یکی از مهم‌ ترین مزایای آن تعداد جلسات درمانی است که معمولا زگیل ‌های کوچک در یک جلسه درمان می‌گردند. اما اگر تعداد آن‌ها زیاد باشد، ممکن است درمان در دو یا سه جلسه انجام گردد.
 • همچنین استفاده از این روش باعث ریشه کن شدن زگیل تناسلی می‌گردد و امکان عود مجدد آن وجود نخواهد داشت.
 • بهتر است بدانید که لیزر CO2 به راحتی به لایه های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث حذف ویروس پاپیلومای انسانی می‌گردد. بنابراین برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مناسب است.
 • از دیگر مزایا آن می‌توان به دوره نقاهت کوتاه ‌مدت، نسبت به روش ‌های دیگر مانند جراحی اشاره کرد. یعنی پس از انجام لیزر درمانی نیاز به استراحت کردن وجود نخواهد داشت و فرد می‌تواند به فعالیت‌ های روزانه خود بازگردد.

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید. کد رهگیری خود را یادداشت کنید یا از آن عکس بگیرید (طی 5 تا 7 روز آینده منتظر پاسخ دکتر باشید)

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر رویا دوشنبه ۲۱ شهریور ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر میشه راهنماییم کنید ممنونم من ۲ ماهه که زگیل تناسلی میزنم ازمایش دادم نوع ۱۱ دارم دقیقا هم ورودی واژنم میزنه ۳ بار لیزر کردم تو این ۲ ماه دقیقا ۴.۵ روز بعد از اینکه لیزر میکنم با شدت بیشتر عود میکنه خسته شدن علتش چیه ؟؟ امروز رفتم دکتر زنان دیگه با اسید برام برداشت
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ شهریور ۱( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر پاییزان دوشنبه ۲۱ شهریور ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام. ایا استخر هم میتواند باعث انتقال ویروس زگیل تناسلی شود
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ شهریور ۱( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   شایعترین راه انتقال اچ پی وی تماس مستقیم پوستی (تماس جنسی ) است

   اما شانس انتقال از سایر راه ها نیز مطرح است گرچه شایع نیست ولی اقدامات احتیاطی ضروری است

   موفق

 • تصویر کاربر حمید دوشنبه ۱۴ شهریور ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  پایین آلت یک عدد لکه مثل جوش قرمز رنگ وجود دارد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۴ شهریور ۱( 3 هفته پیش)

   علیک سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محسن جمعه ۲۸ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام جناب دکتر ممنون میشم اگر راجب تصویری که برای شما میفرستم نظر بدین که آیا این برآمدگی ها زگیل تناسلی هست یا نه و برای درمان چکار کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۸ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه پسوریازیس یا لیکن پلان یا اگزما مطرح باشه. در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

 • تصویر کاربر مهتاب پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  زنی‌که‌تازه‌زایمان‌کرده‌‌البته زایمان‌طبیعی‌وبخیه‌داره‌وزگیل‌تناسلی‌هم‌داره‌چقدر‌براش‌خطرناکه‌‌این‌زگیلهاوالان‌کهتقریبا‌۲۰روزاززایمان‌میگذره‌میتونه‌لیزر‌کنه.
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری پنجشنبه ۲۰ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   علیک سلام

   بهتره در اولین فرصت برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود و درمان آغاز گردد

 • تصویر کاربر فرهاد چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  من دچار زگیل تناسلی شده میخواستم برای لیزر کردن وقت بگیرم خیلی کوچیکه
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۲ مرداد ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر سالومه دوشنبه ۳ مرداد ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام چندسال پیش زگیل تناسلی رابالیزر درمان کردم اما دوباره دوتا مشاهده کردم راهکارچیست؟ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۳ مرداد ۱( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر سم دوشنبه ۲۰ تیر ۱( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام خانمی ۳۸ ساله هستم دوسال ازدواج کردم سالقبل باردار شدم در هفته ۱۴ درد بسیار زیادی داشتم بچم سقط شد دکتر گفت فیبروم داری عمل کردم قبل عمل پاپ اسمیر انجام دادم متوجه شدم زگیل تناسلی دارم ۳۱.۵۲. ۵۳ کلوپسکوپی انجام دادم دکتر گفت فعلا چیزی نشده وفقط دهانه رحمت ملتحبه کپسولپاور فیت بهم داد میخوام بدونم چیکار باید بکنم تا وضعیتم بدتر نشه وبتونم جلوش و بگیرم که بدتر نشم و در مورد اینکه با همسرم رابطه داشته باشم یانه مطمعنم این و از اون گرفتم میترسم بدتر شم اگر باهاش رابطه داشته باشم لطفا کمکم کنید وضعیتم بدتر نشه خیلی نگرانم واسترس دارم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۰ تیر ۱( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری و کولپوسکوپی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر محمد یکشنبه ۵ تیر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  ۳۳ ساله ام . رابطه انچنانی نداشتم که سکس کامل باشه منتهی به دکتر پوست که مراجعه کردم گفتن تبخال تناسلیه و دارو و پماد اسیکلوویر دادن اما اثری نکردش
  حالا سوالم اینه و واقعا باعث شده دو سال عذاب بکشم
  می تونم ازدواج کنم؟
  و همسرم متوجه نشه؟ یعنی سرایت نکنه
  درمانی براش هست؟
  فکر میکنم روی لثه هم التهابی که وجود داره همپن تبخال تناسلی باشه
  اگه عکسی لازمه بفرستم بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۴ تیر ۱( 3 ماه پیش)

   علیک سلام

   در ادامه سوال عکس ارسال شود

  2. تصویر کاربر محمد شنبه ۴ تیر ۱( 3 ماه پیش)
   اگر نیاز به گفته قرص های کاهش استرس و افسردگی هم مصرف می کنم
  3. تصویر کاربر محمد شنبه ۴ تیر ۱( 3 ماه پیش)
   .
  4. نمایش سایر 2 پاسخ
 • تصویر کاربر محمد شنبه ۴ تیر ۱( 3 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  با سلام
  اقای دکتر چند جوش ریز در تاحیه تناسلی بنده پدیدار شده ولی نمیتونم تشخیص ک ایا زگیل هست یا خیر
  لطفا راهنمایی کنید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری شنبه ۴ تیر ۱( 3 ماه پیش)

   سلام جانم

   روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

پرسش از دکتر