درمان زگیل تناسلی با واجبی

درمان زگیل تناسلی با واجبی

فهرست مطالب

زگیل تناسلی یک بیماری است که به دلیل سرایت ویروس پاپیلومای انسانی ایجاد می‌گردد. این ویروس هم  در آقایان و هم در خانم ‌ها دیده می‌شود، اما عوارض آن در خانم ‌ها نسبت به آقایان بسیار بیشتر است. معمولاً افراد، زمانی که به این مشکل مبتلا می‌گردند، دچار ترس و استرس خواهند شد. اما بهتر است بدانید که زگیل‌ های تناسلی قابل درمان هستند و شما می‌توانید با کمک روش‌ های صحیح به درمان این مشکل بپردازید.

البته بسیاری از افراد هستند که به اشتباه از روش‌های خانگی مانند پودر واجبی یا موبر برای درمان استفاده می‌کنند که این روش ‌ها به هیچ عنوان علمی نیستند و تأثیری بر روی درمان زگیل تناسلی نخواهند داشت. در ادامه قصد داریم اطلاعات بیشتری در مورد واجبی و زگیل تناسلی، نوره برای زگیل تناسلی و همچنین درمان زگیل تناسلی با واجبی در اختیار شما قرار دهیم. با ما همراه باشید. 

عفونت در دختران

زگیل تناسلی چیست؟ 

‏اگر بخواهیم یک تعریف ساده از زگیل تناسلی داشته باشیم، می‌توان گفت گوشت‌ های اضافی نرمی هستند که معمولاً در ناحیه تناسلی خانم‌ها و آقایان ایجاد می‌گردند و به طور کلی نوعی عفونت مقاربتی به شمار می ‌روند، که به دلیل نوعی از ویروس‌های پاپیلومای انسانی ایجاد خواهند شد. این زگیل ‌ها معمولاً برای فرد ناراحتی، درد یا خارش به همراه خواهند داشت. البته افرادی که به طور کلی از نظر جنسی فعال هستند، آسیب‌پذیری بیشتری در برابر این ویروس دارند‌‌.

بهتر است بدانید زمانی که زگیل تناسلی در افراد ایجاد می ‌شود، نیازمند توجه خواهد بود، این موضوع به خصوص در خانم ‌ها اهمیت زیادی دارد. زیرا اگر درمان نگردد، باعث ایجاد سرطان دهانه رحم یا گردن رحم خواهد شد. البته برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی حتما باید به پزشک مراجعه کنید تا با روش‌های علمی تحت درمان قرار بگیرید. توجه داشته باشید که به هیچ عنوان استفاده از روش ‌هایی مانند استفاده از پودر موبر یا واجبی درست نیست و این روش‌ها به درمان کمک نمی‌کند. 

واجبی چیست؟ 

برای این که بدانید واجبی چیست، باید ابتدا با ویژگی ‌های ظاهری آن آشنا شوید. در واقع واجبی نوعی پودر سفید رنگ است که به طور معمول برای از بین بردن موهای زائد بدن، مانند موهایی که اطراف دستگاه تناسلی و همینطور زیر بغل وجود دارند، مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای تولید این محصول از دو روش مصنوعی و طبیعی استفاده می‌کنند و سه عنصر گوگرد، آرسنیک و فسفر از ترکیبات اصلی آن هستند. این محصول به دلیل این که دارای سه ترکیب بسیار مهم از عناصر است، علاوه بر آن که باعث حذف موهای زائد می‌گردد، خواص فوق العاده دیگری نیز خواهد داشت.

اما توجه داشته باشید واجبی‌ های مصنوعی به دلیل این که در آن‌ها آرسنیک حذف گردیده و به جای آن مواد شیمیایی دیگری اضافه شده است، می‌توانند برای بدن عوارضی داشته باشند؛ اما متاسفانه این محصول نمی‌تواند بر روی درمان زگیل تناسلی تاثیر داشته باشد. پس بهتر است برای پیدا کردن بهترین درمان زگیل تناسلی، حتما به پزشک مراجعه کنید و از انجام درمان ‌های خانگی مانند استفاده از موبر یا واجبی بپرهیزید. 

آیا می‌توان زگیل تناسلی را با پودر واجبی یا موبر درمان کرد؟

در رابطه با درمان زگیل تناسلی با واجبی همانطور که گفته شد، واجبی یا نوره نوعی پودر موبر هست که برای حذف موهای زائد استفاده می ‌شود و خواص درمانی زیادی دارد، اما نمی‌توان گفت بهترین درمان زگیل تناسلی است و چنین چیزی اصلا وجود ندارد. زیرا زگیل نوعی عفونت ویروسی است که به شکل دانه ‌های غیر سرطانی در ناحیه تناسلی خانم‌ ها و آقایان ایجاد می‌گردد و با چنین روش‌ هایی قابل درمان نیست.

همچنین درمان این مشکل اهمیت بسیار زیادی دارد و نباید وقت خود را صرف روش‌ های اشتباه مانند استفاده از واجبی کنید. زیرا اگر زگیل تناسلی تحت درمان قرار نگیرد می‌تواند عوارض خطرناکی مانند سرطان رحم را برای شما به همراه داشته باشد. 

بهترین درمان زگیل تناسلی چیست؟ 

امروزه روش‌های متفاوتی برای درمان زگیل وجود دارد. لیزر CO2 را می‌توان بهترین درمان زگیل تناسلی دانست. زیرا در این روش پزشک از پرتو های بسیار قوی استفاده خواهد کرد. در واقع دی اکسید کربن باعث تخریب و آسیب دیدن پوست شده، بنابراین زگیل تناسلی از بین می ‌رود و درمان خواهد شد.

بهتر است بدانید که لیزر درمانی بدون هیچ درد و خونریزی انجام می‌گردد و در واقع این روش از جمله روش ‌های سر پایی است که با کمک بی ‌حس ‌کننده‌ های موضعی انجام می‌گردد و نیازی به بیهوشی ندارد.

همچنین امروزه لیزر CO2 را برای درمان زگیل‌ های سخت استفاده می‌کنند و فرد می‌تواند در پایان جلسه تغییرات ایجاد شده را مشاهده کند. بنابراین بهتر است به جای انجام روش ‌های خانگی مانند استفاده از واجبی یا پودر موبر، از روش‌ های پیشرفته و مطمئن برای درمان استفاده کنید.

آیا درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 عوارض دارد؟

شاید تصور می‌کنند استفاده از روش ‌های خانگی مانند واجبی برای درمان زگیل تناسلی به دلیل طبیعی بودن آن، عوارض کمتری دارند. اما بهتر است بدانید که این روش به هیچ عنوان اثبات‌شده نیست و نمی تواند باعث درمان مشکل گردد.

اما روش ‌هایی مانند استفاده از لیزر CO2 که به عنوان بهترین درمان زگیل تناسلی شناخته می‌شوند، تاثیر قابل‌توجهی در درمان ‌های بدون بازگشت دارند و کاملاً ایمن هستند. پس جای هیچ گونه نگرانی وجود نخواهد داشت. البته پس از انجام لیزر درمانی ممکن است فرد احساس درد یا سوزش داشته باشد که کاملاً طبیعی است و خیلی زود برطرف خواهد شد. 

درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 چه مزایایی دارد؟ 

همانطور که گفته شد بهترین درمان زگیل تناسلی با لیزر CO2 است. این روش را به دلیل فواید و مزایای که دارد، به عنوان بهترین راه درمان انتخاب کرده‌اند. از مهم ترین مزایای لیزر CO2 می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

 • یکی از مهم‌ ترین مزایای آن تعداد جلسات درمانی است که معمولا زگیل ‌های کوچک در یک جلسه درمان می‌گردند. اما اگر تعداد آن‌ها زیاد باشد، ممکن است درمان در دو یا سه جلسه انجام گردد.
 • همچنین استفاده از این روش باعث ریشه کن شدن زگیل تناسلی می‌گردد و امکان عود مجدد آن وجود نخواهد داشت.
 • بهتر است بدانید که لیزر CO2 به راحتی به لایه های عمیق پوست نفوذ می‌کند و باعث حذف ویروس پاپیلومای انسانی می‌گردد. بنابراین برای افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند بسیار مناسب است.
 • از دیگر مزایا آن می‌توان به دوره نقاهت کوتاه ‌مدت، نسبت به روش ‌های دیگر مانند جراحی اشاره کرد. یعنی پس از انجام لیزر درمانی نیاز به استراحت کردن وجود نخواهد داشت و فرد می‌تواند به فعالیت‌ های روزانه خود بازگردد.

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.  کلیه سوالات بعد از 15 آذرماه پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید کلیه سوالات بعد از 15 آذرماه پاسخ داده خواهند شد
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر ارین چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام جناب اقای دکتر من چند وقت پیش بعد چند ماه محدوده دور الت رو با تیغ شیو کردم چنتا دونه ریز دیدم واقعا نگران شدم اگر پاسخ بقرمایید بسار ممنون میشم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۵ بهمن ۱( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر حسرت سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکترهمسربنده دوهفته است که روی آلتش حدوددهتاخال بیرنگ درآورده ایازگیل تناسلی هست
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ممکنه زگیل مطرح باشه. در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد

   موفق

 • تصویر کاربر مرتضی سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  زگیل تناسلی چطور ب فرد انتقال پیدا میشه بعد چه مدت خودشو نشون میده آیا از اپلاسیون هم مورد انتقاله.
  درمانش چطوره
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری سه شنبه ۲۷ دی ۱( 2 هفته پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

    

 • تصویر کاربر مینا چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  دچارزگیل تناسلی شدم فریز کردم اما بازم در اومده خیلی میترسم باردار هستم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 3 هفته پیش)

   علیک سلام

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل پس از زایمان ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر آقای چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 3 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام دکتر وقت بخیر
  از نوک آلت هم گاهی وقتا تیر میکشند درد خفیفی دارد
  چند وقته پشت باسن نشیمنگاهم جوش زده و برخی وقتا موقع نشستن درد هم دارد
  مقداری مطالعه کردم نگران شدم زگیل باشند لطفا راهنمایی بفرمایید
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۲۱ دی ۱( 3 هفته پیش)

   سلام جانم

   بر اساس عکس های ارسالی در اکثر موارد جای نگرانی نیست ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام دکتر من چند دانه زیگیل دارم چگونه باید درمان کنم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   معمولا لیزر موثرترین و سریعترین روش درمانی است

   موفق

 • تصویر کاربر پدرام یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام میخواستم بدونم که آیا زگیل دارم یا خیر ؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۱۱ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر بنیامین دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام خسته نباشی دکتر،چندماهی میشه که چندتا زگیل داخل موهای شرمگاهی بدنم وروی آلتم در اومده،چندتاشون رو باقطره میخچه درمان کردم ولی یکیشون انتهای آلتم هست که هنوز خوب نشده ،برای درمان خانگی چکارکنم خوب بشم،ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر فرهاد دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام وقتتون بخیر
  من چند وقتیه بدنم خارش میگیره و بهم گفتن ک از پودر واجبی استفاده بکنم و الان علاعمی مثل زیگیل تناسلی روی التم پیدا شده خواستم بدونم اینا جوشه یا زیگیل ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۵ دی ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی در ویدئو زیر سعی کردم این موضوع را برات بیان کنم

   ممکن است نیاز به درمان های طولانی مدت باشد. همچنین در برخی از موارد ممکن است ضایعات پس از بهبودی مجددا عود کند بهتره برای معاینه دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری یا ارزیابی های تکمیلی باشد موفق

 • تصویر کاربر نیایش دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر بنده خانم 44ساله هستم یک سری زائده گوشتی روی گردن زیر بغل،زیرسینه و
  کشاله ران دارم ،ناگفته نمونه سیستم ایمنی بسیار ضعیفی دارم،کبد چرب گرید2وکم خونی شدید هم دارم،چه راهکاری برای درمان این زائده ها برای من پیشنهاد میکنید.با سپ
  ای
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ آذر ۱( 1 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس از ضایعه ارسال شود ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

پرسش از دکتر