عکس سفلیس تناسلی

عکس سفلیس تناسلی

فهرست مطالب

گاهی مراجعان سوال می پرسند که بیماری سفلیس چیست؟ جوشهای سفلیس چگونه اند؟ و یا اینکه در خواست می کنند که عکس بیماری سفلیس را به آن ها نشان دهیم تا از بیماری خود مطمئن شوند. باید گفت که بیماری سفلیس که زمانی در آمریکا ریشه کن شده بود، امروزه در بین افراد همجنسگرا، دو جنسگرا و مردانی که با مردان دیگر رابطه ی جنسی دارند (MSM)، رو به افزایش است. در ادامه مطلب، عکس سفلیس تناسلی را برای شما قرار خواهیم داد.

عکس سفلیس تناسلی:

سفلیس تناسلی

سفلیس چیست؟

سفیلس یک عفونت مقاربتی است که در صورت درمان نشدن می تواند موجب مشکلات سلامتی جدی شود. این بیماری به چند مرحله تقسیم بندی می شود (اولیه، ثانویه، نهفته و درجه سوم) و هر مرحله علائم و نشانه های مربوط به خود را دارد.

آیا باید نگران سفلیس باشم؟

نزدیک به دو دهه است که شیوع سفلیس در حال افزایش است. در صورتی که سفلیس درمان نشود، می تواند مشکلات سلامتی جدی از جمله مشکلات نورولوژیک (مغز و عصب)، مشکلات چشمی و حتی نابینایی را به وجود آورد. علاوه بر این، سفلیس، احتمال انتقال HIV را افزایش می دهد.

عکس سفلیس 1

چگونه ممکن است به سفلیس مبتلا شوم؟

هر فرد فعال از نظر جنسی ممکن است به سفلیس مبتلا شود. سفیلیس می تواند در طول رابطه ی جنسی مقعدی، رابطه جنسی دهانی و نیز رابطه جنسی واژینال منتقل شود. سفلیس از طریق تماس مستقیم با زخم سفلیس از فردی به فرد دیگر سرایت پیدا می کند. این زخم ها در مردان ممکن است روی آلت تناسلی یا اطراف آن، اطراف مقعد یا در رکتوم، یا درون دهان یا اطراف آن ایجاد شوند. زخم های سفلیس می توانند بدون درد باشند.

بنابراین، احتمال دارد که فرد به این بیماری مبتلا باشد ولی متوجه آن نشود. استفاده صحیح از کاندوم، در صورتی که کاندوم زخم ها را بپوشاند، احتمال ابتلا به سفلیس را کاهش می دهد. گرچه، هنوز هم در صورت تماس با این زخم ها، احتمال ابتلا به سفلیس وجود دارد. از طریق تماس های گهگاهی با وسایلی مانند صندلی توالت، دستگیره در، استخر شنا، وان آب گرم، لباس مشترک یا ظروف غذا، امکان ابتلا به سفلیس وجود ندارد.

عکس سفلیس 2

سفلیس چه علائمی دارد؟

فرد مبتلا به سفلیس اولیه، به طور کلی یک زخم یا چندین زخم روی ناحیه اصلی عفونت دارد. این زخم ها معمولاً روی نواحی تناسلی یا اطراف آن، در اطراف مقعد یا در رکتوم و درون دهان یا اطراف آن رخ  می دهند. این زخم ها معمولاً ( و نه همیشه) سفت، گرد و بدون درد هستند. علائم سفلیس ثانویه شامل راش پوستی، غدد لنفاوی متورم و تب می شود.

علائم و نشانه های سفلیس اولیه و ثانویه می توانند خفیف باشند و حتی ممکن است متوجه آنها نشوید. در طول مرحله نهفته، هیچ  علامت و نشانه  ای وجود ندارد. سفلیس درجه سوم با مشکلات شدیدی همراه است و معمولاً پزشک با کمک چندین آزمایش مختلف آن را تشخیص می دهد. این نوع سفلیس می تواند روی قلب، مغز یا دیگر اعضای بدن تأثیر بگذارد.

عکس سفلیس 3

چگونه می توانم احتمال ابتلا به سفلیس را کاهش دهم؟

تنها راه جلوگیری از ابتلا به سفلیس یا دیگر بیماری های مقاربتی، عدم برقراری رابطه ی جنسی مقعدی، دهانی یا واژینال است. اگر شما از نظر جنسی فعال هستید، موارد زیر را برای کاهش احتمال ابتلا به سفلیس انجام دهید:

 • برقراری رابطه ی طولانی مدت فقط با یک شریک جنسی که آزمایش سفلیس داده است و مبتلا نیست.
 • استفاده از کاندوم های لاتکس در هر بار رابطه جنسی. کاندوم ها با جلوگیری از تماس با زخم، از انتقال سفلیس جلوگیری می کنند. گاهی اوقات زخم ها ممکن است در نقاطی باشند که با کاندوم پوشیده نمی شوند. تماس با این زخم ها می تواند سفلیس را انتقال دهد.
عکس سفلیس 4

پزشک چگونه متوجه می شود که من مبتلا به سفلیس هستم؟

با پزشک خود در مورد پیشینه ی جنسی خود، راحت و صادقانه صحبت کنید و سؤال کنید آیا نیاز است برای سفلیس و بیماری های مقاربتی دیگر آزمایش دهید. پزشک ممکن است برای تشخیص سفلیس، آزمایش خون را توصیه کند. اما گاهی اوقات، پزشک می تواند با آزمایش مایع زخم سفلیس، این بیماری را تشخیص دهد. اگر شما یک مرد فعال از نظر جنسی هستید که با مرد مبتلا به HIV یا سفلیس رابطه جنسی برقرار کرده اید، شما نیز باید به طور منظم آزمایش سفلیس انجام دهید.

عکس سفلیس 5

من تحت درمان قرار گرفته ام، آیا ممکن است دوباره به سفلیس مبتلا شوم؟

یک بار ابتلا به سفلیس، شما را در برابر ابتلای دوباره به سفلیس محافظت نمی کند. حتی پس از درمان موفق، هنوز هم ممکن است دوباره آلوده شوید. تنها تست های آزمایشگاه می توانند ابتلای شما به سفلیس را تأیید کنند. توصیه می شود برای اطمینان از موفقیت درمان، آزمایش مجدد انجام دهید. از آنجا که سفلیس می تواند بدون درد باشد و در واژن، مقعد، زیر پوست ختنه گاه یا درون دهان مخفی شود، ممکن است مشخص نباشد که شریک جنسی شما مبتلا به سفلیس است.

به جز در مواردی که بدانید تمام شرکای جنسی شما آزمایش و درمان شده اند، احتمال ابتلای مجدد از سوی شریک جنسی آلوده وجود دارد.

عکس سفلیس 6

دسته بندی

آیا این مطلب مفید بود؟ به اشتراک بگذارید

از دکتر سوال دارید؟

دکتر عباس انتظاری

سیستم پرسش و پاسخ

ثبت سوال جدید

سوال خود را در اینجا ثبت کنید و از سیستم کد رهگیری دریافت نمائید.  کلیه سوالات بعد از 15 آذرماه پاسخ داده خواهند شد

پیگیری سوال قبل

برای پیگیری پاسخ سوال قبلی ، کد رهگیری خود را در این قسمت وارد کنید تا پاسخ دکتر را مشاهده فرمائید کلیه سوالات بعد از 15 آذرماه پاسخ داده خواهند شد
تصاویر پیوست امکان انتخاب تا ۵ تصویر وجود دارد. جهت انتخاب چندگانه کلید Ctrl را نگه دارید. (فرمت های مجاز شامل png, gif و jpg می باشد و حداکثر حجم هر تصویر ۸ مگابایت است.)
© همیارسیستم
 • تصویر کاربر سام جمعه ۲۶ آبان ۲( 1 هفته پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  حدودچندماه پیش زخمی درناحیه گردن آلت تناسلی بنده ایجادشدحدود3الی 5میلیمتر،هیچگونه دردوخارش و... نداشت فقط زمان نعوظ مشخص می‌شودکه زخم هست، ازپمادموپیروکسین استفاده کردم، زخمش خشک میشد وزمان نعوظ دوباره با میشد، مدتی گذشت کاملا خم التماسم یافت درگوشه ای ازمحل زخم یک برجستگی کوچک ایجادشده که همچنان هست! الان نیازبه درمان خاصی هست؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری جمعه ۲۶ آبان ۲( 1 هفته پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر رضا یکشنبه ۲ مهر ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر من به یه دختری رابطه جنسی داشتم کنار 2 تا رونش دقیقا روبرو هم اندازه سکه 50 تومنی سرخ شده بود که ازش پرسیدم گفت عرق سوز شده از بعد رابطه باهاش استرس دارم نکنه بیماری جنسی داشته مثل سفلیس میخواستم بدونم زخم سفلیس حتما بصورت زخم هست یا سرخ شدن دایره ای می‌تواند سفلیس باشد
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲ مهر ۲( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   معمولا این علائم در سفلیس دیده نمی شود

   موفق

 • تصویر کاربر مسعود چهارشنبه ۱۵ شهریور ۲( 2 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر به نظرتون این ورم ها چی هستش ؟ خارش زیاد دارد و پوست اطرافش کمی حساس شده خارش به کشاله ران و نزدیکی مقعد کشیده شده ممنون از راهنمایی تون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری چهارشنبه ۱۵ شهریور ۲( 2 ماه پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است 

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر Rn دوشنبه ۱۲ تیر ۲( 4 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  دونادجوش زیر پوستی در ناحیه تناسلی به وجود امده خارش و درد نداره و بسیار کوچک هست در قسمت لب ناحیه تناسلی یک جوش بزرگ که چرکی نیست دردو خارش نداره به وجود امده
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۲ تیر ۲( 4 ماه پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر محمد دوشنبه ۲۱ فروردین ۲( 7 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام سلام و وقت بخیر من ۷ ماه قبل رابطه جنسی داشتم و ی سری تغیرات در آلت تناسلی داشتم ولی الان ۱۰ روز هستش ی جوش چرکی دردناک زیر کلاهک آلتم زدم میخاستم منو راهنمائی کنید ممنون
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۱ فروردین ۲( 7 ماه پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 3 بار پماد موضعی کلیندامایسین بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر عباسی دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  با سلام .کناره زبانم چند ماهی هست که سفید شده و حالت پنبه ای دارد و به داخل دهان در همان قسمت زبان سرایت کرده،
  علت چه می توان باشد ؟ با تشکر
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 9 ماه پیش)

   سلام جانم

   در ادامه سوال عکس ضایعات ارسال گردد ولی بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر حامد دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 9 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر با عرض معذرت بنده یک یا دوتا نقطه کوچک زگیل روی التم داشتم دو ماه پیش با لیزر سوزاندم الان حس میکنم زیادشدن و خیلی هم خارش داره میشه راهنماییم کنید خیلی نگرانم و البته دوباره نوبت گرفتم که تحت نظر شما باشم ممنونم
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۷ بهمن ۱( 9 ماه پیش)

   سلام جانم

   البته بدون معاینه نمی توان نظر دقیقی داد ولی معمولا مهمترین اقدام در اینگونه موارد تقویت سیستم ایمنی بدن است واکسن گارداسیل ممکن است کمک کننده باشد سعی کن از سیگار و الکل و استرس پرهیز کنی از مصرف غذاهای چرب پرهیز کن میوه و سبزیجات تازه مصرف کن ویدئو زیر را با دقت ببین چون به صورت خلاصه روند بیماری و درمان را توضیح دادم

   معاینات ادواری و ارزیابی های مکرر سالانه بسیار کمک کننده است بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه کنی. ممکنه نیاز به نمونه برداری باشد بهترین و سریعترین روش درمانی که کمترین میزان عود را دارد لیزر است که فیلم لیزر را هم برات گذاشتم تا ببینی موفق

 • تصویر کاربر سعید دوشنبه ۲۸ آذر ۱( 11 ماه پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  باسلام
  احدود ۲۰ روز است که دوتا زخم بدون درد به اندازه عدس و به شکل بیضی بر روی نوک آلتم پدیدار شده و از این بابت نگرانم
  خواستم بپرسم علت چیست و اینکه پزشک مرتبط با این موضوع رو معرفی میفرمایید
  باتشکر از راهنمایی
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۲۸ آذر ۱( 11 ماه پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر الناز یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام آقای دکتر در کشاله ران راستم مدتی هست چند جوش ریز دارم که خارش دارند و اذییتم میکنند پماد موپیروسین و یا تریامسینولون زدم نمیدونم میترسم مشکل خاصی باشه من ایران نیستم میشه راهنماییم کنیدصظ
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری یکشنبه ۲۲ آبان ۱( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   پماد کالندولا کمک کننده است

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

 • تصویر کاربر مهدی دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 1 سال پیش) تعداد بازدید: مشاهده پرسش
  سلام اقای دکتر خسته نباشید بنده چند وقته بعد از یه رابطه جنسی با یک شخصی زیر آلت تناسلیم دچاره زخم شدم ک اولش خشک میشد پوسته پوسته مثل شوره میریخت الان خشک نمیشه ترشحاتی داره و اخر شب دیدم ک یه حالت چرکی جمع شده زیر الت تناسلیم و اینکه خیلی هم میخاره چه بیماری هست درمانش چیه؟
  1. تصویر کاربر دکتر عباس انتظاری دوشنبه ۱۶ آبان ۱( 1 سال پیش)

   سلام جانم

   علی الحساب روزانه یک بار با بتادین ضد عفونی کن

   روزانه 2 بار ژل موضعی مترونیدازول بزن

   بهتره برای ارزیابی دقیقتر به پزشک مراجعه شود

   موفق

درحال دریافت اطلاعات

مقالات مرتبط

پرسش از دکتر